• Publiczny Żłobek w Krasnem działa od 10 stycznia 2019 r.

Mieści się w nowo wybudowanym parterowym budynku pod adresem - Krasne 153.

Żłobek kosztował prawie 1.9 mln złotych, z czego 797 tyś złotych stanowiła dotacja z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2017.

Do dyspozycji 48 dzieci są dwie przestronne sale zabaw, każda z osobną sypialnią i łazienką. W żłobku funkcjonują 2 grupy:

- MALEŃSTWA, gdzie bawią się dzieci od 20 tygodnia do  około 1,5 roku,

- TYGRYSKI, gdzie od rana brykają dzieci od  około1,5 roku do 3 lat.

Wyposażenie pomieszczeń spełnia wszystkie normy jakościowe wymagane dla dzieci do lat 3. Obok budynku znajduje się plac zabaw i parking.

Personel żłobka posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i doświadczenie oraz kompetencje pedagogiczne potrzebne do pracy z małymi dziećmi. Dodatkowo w żłobku zatrudniona jest pomoc opiekuna, która wspiera działania opiekunów w zakresie czynności pielęgnacyjnych i higieniczno-porządkowych oraz pielęgniarka, która czuwa nad zdrowiem dzieci podczas pobytu w żłobku. Nad całością pracy żłobka - w szczególności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa i zdrowia wychowanków oraz odpowiedniego poziomu działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych - czuwa dyrektor placówki, a o porządek w środku i na zewnątrz dba pani sprzątająca. Wszelkie usterki zabawek i sprzętów nieustannie naprawia pan konserwator.

Żłobek zapewnia opiekę w warunkach jak najbardziej zbliżonych do domowych. Dzięki niewielkiej liczebności grupy praca z dziećmi jest zindywidualizowana.

"Ciocie" - jak dzieci nazywają opiekunki, swoim podejściem sprawiają, że proces adaptacji wychowanków do nowych warunków przebiega sprawnie i w miarę "bezboleśnie" - a rodzice ze spokojem pozostawiają swoje "skarby" naszej opiece.

W żłobku zabawa trwa od 6:30 – 16:30