• ZAJĘCIA SENSORYCZNE

• Zajęcia sensoryczne układane są tak, by sprzyjać zdolności jednoczesnego, spójnego używania rąk

i oczu. Wprowadzenie zajęć sensorycznych u dzieci od jak najmłodszego wieku ma wiele korzyści. Oto kilka powodów, dla których zabawy sensoryczne są ważne w rozwoju dzieci:

• Zajęcia sensoryczne pozwalają na stymulację zmysłów dziecka, co ma wpływ na jego rozwój poznawczy    i emocjonalny.

• Dziecko poprzez zabawy sensoryczne może lepiej poznawać otaczający go świat oraz rozwijać swoje zdolności poznawcze, takie jak koordynacja ruchowa czy percepcja wzrokowa i słuchowa.

• Zajęcia sensoryczne pomagają w redukcji lęku i stresu u dzieci, poprawiają ich samopoczucie oraz wpływają pozytywnie na ich koncentrację i uwagę.

• Zabawy sensoryczne są dostępne dla dzieci w różnym wieku i można je przeprowadzać w domu,             na dworze, w przedszkolu, w żłobku czy w szkole.

• Zajęcia sensoryczne pomagają rozwijać kreatywność i wyobraźnię u dzieci oraz pozwalają na odkrywanie i eksplorowanie nowych rzeczy i zjawisk.

• Stymulujące zajęcia sensoryczne przydają się także szczególnie u dzieci wykazujących pewne dysfunkcje          w rozwoju i zachowaniu.

Dzięki poznaniu różnorodnych, sensorycznych zabaw, maluch aktywnie spędza czas, rozwijając swoją wyobraźnię. Stwarza mu się okazję do ruchu i prac – wyrabia to dobre nawyki na przyszłość, niwelujące problem długotrwałego przesiadywania przed ekranem telewizora czy komputera.

Zabawy sensoryczne, choć czasem wiążą się z plamami i bałaganem, zapewniają wyjątkowe odczucia, jakich nie dadzą nawet najlepsze gotowe zabawki.

Poniżj fotorelacja z zajęć :)