• DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Hej, chłopaki, hej, chłopaki,
            wszak to Wasze święto!
            Niechaj każdy chłopak
            buzie ma dziś uśmiechniętą.

            Choć czasem broicie,
            wszystko wybaczamy
            i każdemu bardzo szczere
            życzenia składamy.

            W ten dzień wyjątkowy
            niespodzianka taka,
            że dziewczyna przytula
            każdego chłopaka.

            Moc życzeń składają Pani Dyrektor, ciocie, babcia i dziadziu :)

          • TERAPIA RĘKI W NASZYM ŻŁOBKU

          • Od października wprowadzamy nowe zajęcia ogólnorozwojowe.

            Terapia ręki to metoda wspierająca dziecko, aby poprawnie oraz precyzyjnie mogło ruszać ręką, dłonią oraz palcami.

            Terapię ręki rozpoczniemy od wzmocnienia całego ciała - motoryki dużej (ramiona, barki, kręgosłup, łokcie). W szczególności skupimy się na poprawie motoryki m,ałej u dziecka

            - prawidłowy chwyt,

            -prawidłowa postawa podczas pracy ręką,

            - usprawnianie współpracy oko - ręka

            - wykonywanie codziennych czynności (picie z kubka, zakładanie, zdejmowanie ubrań, mycie)

            - zabawy manipulacyjne (układanie małych przedmiotów, nawlekanie, lepienie, rysowanie.

              Istotnym elementem prawidłowych działań grafomotorycznych jest poprawny chwyt narzędzi pisarskich. Jeśli dziecko ma prawidłową postawę, odpowiednio silne mięśnie postularne ( plecy, barki, brzuch) i ma zapewnioną przestrzeń do trenowania dłoni i palców to zapewne nie będzie miało problemów z prawidłowym chwytem kredki, ołówka, długopisu. Przyjmuje się że po 4 r.ż dziecko powinno poprawnie trzymać kredkę.

            Regularne ćwiczenia wykonywane w żłobku i w domu na pewno zaprocentują w przyszłości.

            Dlatego też nasz żłobek wychodzi na przeciw tym zaleceniom i wprowadza codzienną gimnastyke, która ma celu poprawić postawę i wzmocnić mięśnie waszych/naszych pociech :)

            ciocia MARZENKA

             

          • Tygryski: Strona główna: PROJEKT PALUSZKOWE MALUSZKI PRZYGODY PAJĄKA KAZIKA

          • Nowa galeria Tygryski: Strona główna: PROJEKT PALUSZKOWE MALUSZKI PRZYGODY PAJĄKA KAZIKA została dodana do albumu fotograficznego

            Paluszkowe Maluchy edukacyjny projekt rozwijający dla dzieci żłobkowych Paluszkowe Maluchy to projekt edukacyjny wspierający rozwój dzieci w wieku do lat 3, opierający się na Zabawach Paluszkowych, masażykach i aktywności manualno- plastycznej dzieci.

               Projekt ma na celu rozwijanie aktywności dziecka małego w zakresie rozwoju mowy i motoryki małej, poprzez wykorzystywanie najprostszych form zabawy. Zabawy Paluszkowe posiadają bardzo dużą wartość dla rozwoju każdego dziecka, dostarczając doznań dotykowych - wpływają na poznanie przez dziecko własnego ciała, własnej odrębności.

              W istotny sposób pomagają dziecku nawiązać pozytywne relacje z drugą osobą. Zabawy te należą do grupy metod opartych na kontakcie z ciałem i na dotyku, a ich zaletą jest naturalność i prostota, bowiem nie wymagają wykorzystywania żadnych specjalnych pomocy, zabawek, specjalnych pomieszczeń – wystarczy wyobraźnia oraz znajomość prostych dziecięcych wierszyków.

            Zabawy Paluszkowe dostarczają delikatnych bodźców dotykowych, których siłę i intensywność, w zależności od tolerancji dziecka na dotyk, możemy stopniowo zmniejszać lub zwiększać. Zabawa nie traci swojego sensu przy wycofaniu z zabawy dotyku.

            Jeżeli dziecko nie pozwala wykonać zabawy na swojej dłoni czy nodze – można ją wykonać na własnej, a dziecko w takiej sytuacji może się tylko przyglądać. Warto więc stosować te zabawy w przypadku dzieci nadwrażliwych na bodźce dotykowe i słuchowe, mając na uwadze stopień nadwrażliwości i indywidualne potrzeby dziecka.