• DZIEŃ MAMY I TATY

• Wszystkim przybyłym rodzicom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za mile spędzony czas w dniu Mamy i Taty.

Życzymy udanych wakacji i zachęcamy do oglądnięcia fotorelacji :)

• ŻYCZENIA

WSZYSTKIM, DZIECIOM I ICH RODZINOM

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

NIECH TEN LETNI CZAS BĘDZIE DLA WAS PEŁEN BAJKOWYCH PRZYGÓD, NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ, MIŁYCH SPOTKAŃ, BEZTROSKIEJ ZABAWY ORAZ SAMYCH SŁONECZNYCH DNI SPĘDZONYCH W GRONIE RODZINY I PRZYJACIÓŁ.

DYREKCJA I PRACOWNICY

PUBLICZNEGO ŻŁOBKA W KRASNEM

P.S.

PRZYPOMINAMY, ŻE W LIPICU PRACOWNICY RÓWNIEŻ SĄ NA WAKACJACH,

ZAPRASZAMY 1 SIERPNIA ;-)

• DZIĘKUJEMY

• Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu naszego ogrodowego wiatraka. Szczególnie Pani, która przyniosła zgubę.

• KOMUNIKAT WS. KRADZIEŻY

• W sobotę tj. 11.06.2022 r. po godzinie 22:36 z ogrodu PUBLICZNEGO ŻŁOBKA W KRASNEM został skradziony duży ogrodowy wiatrak, który dzieci dostały na dzień dziecka.

Zostało zabezpieczone nagranie z monitoringu, na którym widać sprawcę czynu. Na zwrot wiatraka czekamy do 24.06.2022 r. po tym terminie sprawa zostanie przekazana Policji.

Publicznego Żłobka w Krasnem

• ZAPRASZAMY RODZICÓW

• 9 CZERWCA  o godz. 15:00

Fundacja Rozwoju Społecznego Krasno - Ludek zaprasza

Wszystkich Rodziców dzieci w wieku żłobkowym (również tych, które nie uczęszczają do żłobków)
            na wykład pt.

"ROZWÓJ DZIECKA" Co jest normą, a co powinno zaniepokoić? Kiedy udać się do specjalisty?

Temat bardzo ważny, bo dotyczący "Rozwoju Dziecka", w wieku żłobkowym do 3 roku. Dlaczego ważny, ponieważ ten okres rozwoju daje najwięcej szans i możliwości, aby go wspomagać i wspierać. My jako Zespół pracowników, którzy na co dzień opiekują się dziećmi żłobkowymi również pragniemy w tym procesie uczestniczyć.

Dlatego serdecznie polecamy oraz zachęcamy do zapisów. Temat jest dla każdego. Prowadząca Agata Pieniążek to terapeuta z 20 letnim stażem pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju, która postara się w pigułce przekazać to, na co powinniśmy zwrócić uwagę w rozwoju małego dziecka.

Obowiązują zapisy (do 7.06.2022) ponieważ, dbając o komfort uczestników, musimy znać liczbę zainteresowanych i dobrać odpowiednią sale.

Wykład będzie trwał ok 1 godz. w jednej z sal Zespołu Szkół w Malawie.

• DZIEŃ BLIŹNIĄT

• Naszym obecnym oraz byłym żłobkowiczom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Bliźniąt

Niech uśmiech zawsze gości na Waszych buziach,

Niech każdy dzień bedzie dla Was nową, pełną beztroskiej zabawy przygodą.

Wszystkiego najlepszego składają Dyrekcja oraz Pracownicy Publicznego Żłobka w Krasnem :)

• JĘZYK ANGIELSKI ''EMOTIONS''

• Na dzisiejszych zajęciach z języka angielskiego dzieci nauczyły się emocji za pomocą:

- kart obrazkowych,

- pokazywania ich na sobie/ na twarzy,

- piosenek z pokazywaniem:

If You’re Happy https://www.youtube.com/watch?v=l4WNrvVjiTw

This Is A Happy Face https://www.youtube.com/watch?v=lQZX1IIAnLw

Fotorelacja z zajęć znajduję się w galerii wspólnej :)

• JĘZYK ANGIELSKI ''BODY PARTS''

• Na zajęciach z języka angielskiego dzieci poznały poszczególne części ciała. Dzieciaczki poproszone przez ciocie pokazywały gdzie znajdują się ręka, oko, noga, nos itp. a następnie nazywaliśmy je w jęzuku angielskim. Następnie naklejaliśmy wspólnie z dziećmi na kontury człowieka różne części ciała.

W calu utrwalenia wiadomości zachęcam do puszczenia dzieciom piosenek.

Head Shoulders Knees and Toes https://www.youtube.com/watch?v=RuqvGiZi0qg

Clap Your Hands https://www.youtube.com/watch?v=C3c8fzbsfOE

One Little Finger https://www.youtube.com/watch?v=eBVqcTEC3zQ

Shake and Move https://www.youtube.com/watch?v=0UzIV2SDExU

Zdjęcia z zajęć znajdują się galerii wspólnej :)

• ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADZIUSIÓW

• KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADZIUSIU

Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA,

PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO ŻYCZEŃ WASZYCH WNUCZĄT

ŻYCZĄC: ZDROWIA, SIŁ, MIŁOŚCI, SZACUNKU I ZROZUMIENIA

GROMADKI WNUCZĄT ;-)

Dyrekcja i pracownicy żłobka

• PRZERWA WAKACYJNA

• Po konsultacji z organem prowadzącym,

przerwa wakacyjna w roku 2022 zaplanowana została w miesiącu LIPCU (żłobek będzie nieczynny).

• W dniach 17-21 stycznia br. żłobek zostaje czasowo zamknięty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczniem SARS-CoV-2

W załączeniu zarządzenie dyrektora

ZARZaDZENIE_1_ZAMKNIECIE_ZLOBKA.pdf

Rodziców proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej, co do dalszej organizacji.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

• INFORMACJA

• W związku z częściową kwarantanną nałożoną na pracowników oraz dzieci uczęszczające do Publicznego żłobka w Krasnem, aby zapewnić opiekę pozostałym dzieciom (nie objętych kwarantanną) po uzgodnieniu z organem prowadzącym, żłobek będzie czynny do końca tego tygodnia tj. do 14.01.2022 r. w godzinach 7:00-16:00

• UWAGA

• W związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID19 jednego z pracowników żłobka, część dzieci będzie objętych kwarantanną. Te które były obecne w żłobku 07.01.2022 r.. Sanepid będzie sie kontaktował z rodzicami tych dzieci indywidualnie.